Nural Ezine Koyun Peyniri


Nural Ezine koyun peyniri, Ezine yöresinin tüm özelliklerini bünyesinde barındıran, pastörize edilmiş koyun, keçi ve inek sütünün karışımından meydana gelmektedir. Yılın sadece bahar ve yaz dönemlerinde üretilebilen sezonluk bir üründür.Üretim aşamasında kullanılan 3 farklı sütün oranlarının titizlikle belirleniyor oluşu ve bölgesel özellikler ürünün kalitesini belirleyen en önemli faktörlerdir. En az 1 yıllık olgunlaştırma süresinin ardından tüketime sunulan ürün, özel lezzetler arayanların vazgeçilmezi haline gelmiştir.


Nural Ezine Keçi Peyniri


Nural Ezine keçi peyniri, pastörize edilmiş keçi ve inek sütünden imal edilmektedir.Yılın sadece bahar ve yaz dönemlerinde üretilebilen sezonluk bir üründür. Yoğunluklu olarak keçi sütü barındırdığından, kendine özgü bir lezzete ve diğer peynirlere göre daha beyaz bir görünüme sahiptir. En az 1 yıllık olgunlaştırma süresinin ardından tüketime sunulmaktadır.


Nural Klasik İnek Peyniri


Nural klasik inek peyniri, pastörize edilmiş inek sütünden imal edilmektedir. Koyun ve keçi sütü barındırmadığından yılın 12 ayı üretilebilmektedir. En az 6 aylık olgunlaştırma süresinin ardından tüketime sunulmaktadır. Lezzet olarak koyun ve keçi peynirine göre daha hafif bir ürün arayanlar Nural klasik inek peynirini tercih etmektedir.