Firmamız 1977 yılında merhum Ahmet Yunus AL tarafından kurulmuştur. İlk olarak Unkapanı’nda bulunan gıda sitesinde faaliyetine başlayan firmamız, 1985 yılında yeni kurulan Rami Gıda Sitesine taşınarak faaliyetini burada sürdürmüştür. Bu süreçte kurucu Ahmet Yunus AL şirket yönetimini oğulları ‘’Mikail AL ve Recep Salih AL’’a devretmiştir. Yapılan rotasyon neticesinde firma, son derece başarılı atılımlar gerçekleştirmiş ve 2008 yılında Bayrampaşa’da bulunan Mega Center gıda sitesine taşınmıştır. Bu dönemde kurumsal bir yapıya bürünen ‘’Nural Ticaret’’ yükselen grafiğini başarıyla sürdürmektedir.

Nural Ticaret Kollektif Şirketi ‘’dürüstlük ve kalite’’ kavramlarını kendisine ilke edinmiş ve bu ilkelerinden asla ödün vermeden yoluna devam etmektedir.

Süt ürünleri alanında hizmet vermekte olan Nural Ticaret, özellikle ‘’peynir grubunda’’ aktif rol oynamakta ve bu alanda adından fazlaca söz ettirmektedir. Başta Ezine ve Trakya bölgesi olmak üzere yurdun çeşitli bölgelerinden ‘’naturel’’ olma vasfını bulundurmak koşuluyla ‘’en kaliteli’’ ve ‘’en güvenilir’’ ürünleri tedarik ederek tüketiciyle buluşturmayı hedefleyen firmamız, 40 yılı aşkın tecrübesinin ışığında bu misyonunu başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Kuruluşumuzdan bu güne ideallerimiz doğrultusunda sağlam adımlarla yürüyor ve geçmişten günümüze uzanan bir kültür mirası olarak benimsediğimiz ‘’naturel süt ürünleri’’ alanında hizmet veriyor olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.